Gençlik Otobüsü

Mükemmel Deneyimler Kazanacağınız Bir Proje.

İçerik

Gençlik Otobüsü'ne Katılabileceğiniz Birimler

Gençlik Otobüsü Projemizde Yer Alan Birimler ve Görevleri;

Fotoğraf Birimi :

Fotoğraf biriminden seçilen kişi yıl içerisinde ve projenin yurt dışı ayağıda dahil olmak üzere projenin tüm fotoğraflarını çeker. 

 

Müzik Birimi :

Müzik biriminden seçilen kişiler herhangi bir enstrumanı iyi derecede çalabiliyor olmaları gerekir.

 

Tasarım Birimi :

Tasarım biriminden seçilen kişiler yıl boyunca Gençlik Otobüsü projesinin tanıtımına yönelik tüm afiş ve diğer tasarımlarını yapar.

 

Web Yazılım Birimi :

Bu birimden katılacak kişilerin web yazılım konusuna hakim olmaları gerekmektedir. ( İOS ve Android )

 

Video Montaj Birimi :

Video montaj biriminden seçilen kişiler Gençlik Otobüsü projesi kapsamında çekilen tüm görüntüleri montajlayarak 2 veya 3 dakikalık kısa videolar oluşturur.

 

Video Çekim Birimi : 

Video çekim biriminden seçilen kişiler Gençlik Otobüsü projesi kapsamında gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin çekimlerini gerçekleştirir.

 

Sosyal Medya Birimi :

Sosyal medya biriminden seçilen kişiler Gençlik Otobüsü projesinin tüm sosyal medya çalışmalarını yürüterek projenin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlarlar.

 

Not: Sosyal medya birimden başvuru yapan arkadaşların ilk olarak toplantı tarihine kadar bir ön çalışma yapmaları gerekmektedir. Bu ön çalışma tüm sosyal medyada paylaşım yapmaları ve paylaşım yaptıktan 3 gün sonra bu paylaşımların ekran fotoğraflarını çekerek rapor oluşturmaları ve bu raporu toplantıda veya toplantı sonrasında Genel Koordinatöre sunmaları gerekmektedir. 

 

Yurt Dışı Birimi :

Yurt Dışı biriminden seçilen kişiler Gençlik Otobüsü projesinin yurt dışında gerçekleştirilecek olan tüm organizasyonlarının yazışmalarını yapar. Bu birimden katılan kişilerin iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca biliyor olmaları gerekmektedir. ( Birtanesini iyi derecede biliyor olmak yeterlidir.)

 

Genç Kart Birimi :

Genç Kart biriminden katılan kişiler, 90 adet Genç Kart satmak zorundadırlar.

 

Üniversite Temsilci Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize Üniversite Temsilci Biriminden katılacak olan kişilerin, Üniversitelerindeki bir kulübün başkanı, yöneticisi veya aktif bir üyesi olmaları gerekmektedir. Bu birimden başvuran kişiler üniversitelerinde Gençlik Otobüsü projesinin tanıtımını yapmaları gerekmektedir. Hem kendi üniversitelerinde hemde irtibatta oldukları diğer üniversitelerinin Twitter, İnstagram, Facebook grup ve sayfalarında. 

 

Not : Üniversite Temsilci Biriminden başvuru yapan arkadaşların, hem kendi üniversitelerinde hemde irtibatta oldukları diğer üniversitelerinin Twitter, İnstagram, Facebook grup ve sayfalarında paylaşım yapmaları ve paylaşım yaptıktan 3 gün sonra bu paylaşımların ekran fotoğraflarını çekerek rapor oluşturmaları ve bu raporu toplantıda veya toplantı sonrasında Genel Koordinatöre sunmaları gerekmektedir. 

Sponsorluk Birimi :

Sponsorluk biriminden seçilen kişiler Gençlik Otobüsü projesinin daha iyi şartlarda gerçekleştirilebilmesi için sponsorluk görüşmeleri yapar ve projeye sponsorlar bulur. 

Gençlik Otobüsü Avrupa projesine Sponsorluk Biriminden katılacak bir kişinin 3.500 TL Değerinde sponsorluk Bulması gerekmektedir.

Kişiler sponsorluk bedellerini istedikleri taktirde kendileride karşılayabilirler.

Not : Sponsorluk biriminden başvuru yapan arkadaşlar, başvuruları onaylandıktan sonra sponsorluk ön çalışmalarına başlayabilirler. Bunun için sponsorluk görüşmesi yapacakları firmaları mcd@genclikotobusu.com adresine mail atarak onay almaları gerekmektedir. Onay aldıktan sonra sponsorluk görüşmelerini yapabilirler. ( Tek seferde en fazla 10 firma ile görüşme onayı alınabilir )