Gençlik Otobüsü

Bizim Asıl Dokunmak İstediğimiz Sizin Hayatınız, Biz Sizin Hayatınızı Değiştirmek İçin Birşeyler Yapıyoruz

İçerik

Seçme Kriterleri

Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan kişilerin seçilmelerinde aşağıdaki hususlara dikkat edilmektedir.

Öncelikle her başvuru sahibinin "Başvuru Profili"nde yer alan tüm sorulara çok dikkatlice ve özen göstererek cevap vermelidirler. 

Her başvuru sahibi kendisine ait profil ve kapak fotoğrafını yüklemelidir. 

Başvuru Profilinizdeki her soruya verdiğiniz cevaba göre size puan verilecektir. Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan kişiler arasından, başvurusu onaylanan kişiler düzenleyeceğimiz "Gençlik Otobüsü" Bilgilendirme toplantısına katılmak zorundadırlar. Toplantı tarihi, toplantının yapılacağı salona ulaşım ve diğer bilgiler için lütfen web sayfamızdaki paylaşımlarımızı takip ediniz. Bu bilgilendirme toplantısı sonrasında ise katılımcı  adaylar farklı zaman aralıklarında özel bir mülakata tabi tutularak 400 kişi  “Gençlik Otobüsü 8 Avrupa” projemize seçileceklerdir. Projemize 81 ilden ve birçok ilçeden katılımı sağlamak adına seçim yapılırken kişlerin yaşadıkları şehirlerede dikkat edilecektir. Gençlik Otobüsü projemize bir çok birimden katılım sağlayabilirsiniz. Bu birimleri öğrenmek için Gençlik Otobüsü'ne Katılabileceğiniz Birimler'i inceleyiniz.  

Proje ile ilgili diğer tüm detaylar Gençlik Otobüsü bilgilendirme toplantısında tüm katılımcı adaylara aktarılacaktır.

Soruları cevaplarken göstereceğiniz özen seçilmenizde büyük ölçüde önem arzedecektir.

Örneğin bir "Sivil Toplum Kuruluşu"na veya okulunuzdaki bir kulübe üye olmanız size artı puan kazandıracaktır. Bir projede veya bir kulüpte gönüllü olarak yer almanızda size artı puan kazandıracaktır. Gençlik Otobüsü projemize seçeceğimiz kişilerin aktif olmaları bizim için önemlidir. Bu sistemle gençlerimizin daha sosyal olmalarını amaçlamaktayız. 

Başvuru Profilinizi oluştururken mümkün olduğunca her soruya cevap vermeniz çok önemlidir. Bu nedenle başvurunuzu yaparken tek seferde yapmanızı önermiyoruz. Başvurunuzu bir kaç günde gerçekleştirerek daha sağlıklı bir başvuru profili oluşturabilirsiniz. Başvurumu onaya gönder dediğinizde artık değişiklik yapamayacağınızı bilmeniz gerekir. Başvurunuzu onaya gönderdikten ve başvurunuz onaylandıktan sonra yaptığınız değişiklikler o alandaki aldığınız puanların silinmesine sebep olur. Sisteme üye olduktan sonra tüm bilgilerinizi girmediğiniz ve "Başvuru Profili" bölümünüzdeki soruları cevaplayıp  "Başvurumu Onaya Gönder" demediğiniz sürece başvurunuzu yapmış sayılmazsınız. Başvurunuzu onaya göndermeden önce "Etkili Başvuru Profili Nasıl Oluşturulur" bölümünü mutlaka dikkatlice okuyunuz. 

Ayrıca proje başvuru sayfamızı ve sosyal medya sayfalarımızı paylaşmanız sizlere artı puan kazandıracaktır.

Puanlama 1.000 Puan üzerinden yapılmaktadır.

250 Puan "Gençlik Otobüsü Genç Kart" sahibiyseniz.

100 Puan Genel Koordinatör Değenlendirmesinden.

200 Puan Başvuru Profilinizden.

200 Puan Başvuru profilinize aldığınız 20 destekten.

100 Puan Gençlik Otobüsü Başvuru Sayfası ve sosyal medya sayfalarımızı beğeni ve paylaşımlarınızdan. ( Twitter, Facebook, İnstagram )

50 Puan Yüklemiş olduğunuz 2 adet Fotoğrafınızdan.

50 Puan Kişisel Bilgilerinizden.

50 Puan Profil Fotoğrafınızdan.