Gençlik Otobüsü

Her Hayal Kendisini gerçekleştirecek Kahramanını Bekler

İçerik

Gençlik Otobüsü 9 Katılım Şartları

 “Gençlik Otobüsü” projesi 2010 yılında MCD Gençlik Ajansı ve MCD Gençlik Kulübü tarafından gençlere ücretsiz Avrupa fırsatları sunmak, vizyon kazandırmak ve ufuklarını genişletmek amacıyla oluşturulmuş Dünya’nın en büyük gençlik hareketlilik projesidir.

“Gençlik Otobüsü” projemizle, ülkemizde ve Avrupa’da yaşayan gençlerin bir araya gelerek birbirlerini tanımaları, farklı kültürlere açık olmaları  ve proje ortaklıkları kurmaları amaçlanmaktadır.

"Gençlik Otobüsü" Projesi tamamen ücretsizdir. Sizden hiç bir şekilde katılım ücreti, kaporo veya her hangi bir ücret istenmez. Hiç kimse sizden her hangi bir banka hesabına para yatırmanızıda istemez. Lütfen projemizin ismini kullanarak sizi dolandırmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olunuz. 

“Gençlik Otobüsü” 9 projesi kapsamında gidilecek ülke ve şehirler :

“Gençlik Otobüsü” Avrupa projelerimiz kapsamında Bulgaristan ( Sofya ), Romanya ( Bükreş ), Macaristan ( Budapeşte ) Avusturya ( Viyana ), Çek Cumhuriyeti (Prag), Almanya ( Berlin, Füssen ),  Hollanda ( Amsterdam ), Belçika ( Brüksel ), Fransa ( Cannes, Nice, Paris ), İspanya ( Barselona ), Monaco ( Monte Carlo ), İtalya ( Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Bari, ) Vatikan, Yunanistan ( Selanik ), ülkeleri ve şehirleri ziyaret edilecektir. 

“Gençlik Otobüsü" 9 projemiz 17.08.2018 – 10.09.2018 Tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

“Gençlik Otobüsü”  projemize başvuru yapacak kişiler 18-35 yaş aralığında olmalıdırlar.

Gençlik Otobüsü projemize katılmak için “Gençlik Otobüsü Genç Kart” sahibi olmanız gerekmektedir. Gençlik Otobüsü Genç Kart, ön elemeyi geçmek için  sizlere artı puan kazandırmaktadır. 

 “Gençlik Otobüsü Genç Kart”ınızı başvuru sayfamız üzerinden satın alabilirsiniz. ( “Genç Kart” bundan sonraki tüm süreçlerde sizlere çeşitli marka ve firmalardan indirimler sunmak amacıyla oluşturulmuş gençlik fırsat kartıdır. )

Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan kişiler arasından, başvurusu onaylanan kişiler düzenleyeceğimiz "Gençlik Otobüsü" Bilgilendirme toplantısına katılmak zorundadırlar. Toplantı tarihi, toplantının yapılacağı salona ulaşım ve diğer bilgiler için lütfen web sayfamızdaki paylaşımlarımızı takip ediniz.  Proje ile ilgili tüm detaylar Gençlik Otobüsü bilgilendirme toplantısında katılımcı adaylara aktarılacaktır. Bilgilendirme toplantısına başvurusu onaylanıp ön elemeyi geçen tüm başvuru sahiplerinin katılımı zorunludur. Gençlik Otobüsü projemize bir çok birimden katılım sağlayabilirsiniz. 

Gençlik Otobüsü Projemizde Yer Alan Birimler ve Görevleri;

Fotoğraf Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Fotoğraf" biriminden seçilen kişiler yıl içerisinde ve projenin yurt dışı ayağıda dahil olmak üzere projenin tüm fotoğraflarını çeker. 

Tasarım Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Tasarım" biriminden seçilen kişiler, yıl boyunca Gençlik Otobüsü projesinin tanıtımına yönelik tüm afiş ve diğer tasarımları yapar.

Video Montaj Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Video Montaj" biriminden seçilen kişiler, Gençlik Otobüsü projesi kapsamında çekilen tüm görüntüleri montajlayarak 2 veya 3 dakikalık kısa videolar oluşturur.

Video Çekim Birimi : 

Gençlik Otobüsü projemize "Video Çekim" biriminden seçilen kişiler, Gençlik Otobüsü projesi kapsamında gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin çekimlerini gerçekleştirir.

Yurt Dışı Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Yurt Dışı" biriminden seçilen kişiler, Gençlik Otobüsü projesinin yurt dışında gerçekleştirilecek olan tüm organizasyonlarının yazışmalarını yapar. Bu birimden katılacak olan kişilerin iyi derecede İngilizce biliyor olması gerekmektedir. 

Müzik Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Müzik" biriminden seçilen kişilerin herhangi bir enstrumanı iyi derecede çalıyor olması gerekir. 

Web Yazılım Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Web Yazılım" biriminden seçilen kişiler, php, android ve ios uygulamaları yazılımları konusunda yeterli bilgiye sahip olmaları gerekir.

Sosyal Medya Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Sosyal Medya" biriminden seçilen kişiler, projemizin sosyal medyada tanıtımını yaparak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

Üniversite Temsilci Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Üniversite Temsilci" biriminden seçilen kişiler, hem kendi üniversitelerinde hemde diğer üniversitelerde projemizin tanıtımını yaparak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

Genç Kart Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Genç Kart" biriminden seçilen kişiler, bulundukları şehirlerdeki işletmelerle görüşmeler yaparak Genç Kart'a indirim anlaşmaları sağlar. 

Sponsorluk Birimi :

Gençlik Otobüsü projemize "Sponsorluk" biriminden seçilen kişiler, Gençlik Otobüsü projesinin daha iyi şartlarda gerçekleştirilebilmesi için sponsorluk görüşmeleri yapar ve projeye sponsorlar bulur. 

Not: Gençlik Otobüsü projemize tüm birimlerden katılan kişilerin 5.000 TL değerinde sponsorluk bulması gerekmektedir. Projemize seçilen kişiler 5.000 TL'lik sponsorluk bedelini 2.500'er liralık olmak üzere iki ayrı firmadan da bulabilirler.

Kişiler sponsorluk bedellerini istedikleri taktirde kendileride karşılayabilirler.

 

“Gençlik Otobüsü”, projemizle ilgili her türlü değişiklik ve duyurular için https://www.facebook.com/genclikotobusu https://twitter.com/genclikotobusu hesaplarımızı ve http://www.genclikotobusu.com sayfalarımızı sürekli takip ediniz.

Dünya Gençlik Politikaları Derneği, MCD Gençlik Ajansı, MCD Gençlik Kulübü ve MCD Kültür Ajans proje içeriğinde, katılımcı sayılarında ve katılım şartlarında her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.