Gençlik Otobüsü Katılım Şartları

Gençlik Otobüsü Katılım Şartları

“Gençlik Otobüsü” Projesi 13 yıldır gerçekleştirilen Dünya’nın en büyük gençlik hareketlilik ve en uzun süre gerçekleştirilebilen tek gençlik projesidir ve tamamen ücretsizdir. Gençlik Otobüsü projemiz kapsamında 13 yılda toplamda 600 genç 34 ülke 48 şehri ücretsiz gezdi. Sizde Gençlik Otobüsü projemize başvuru yaparak Avrupa ülkelerini ücretsiz gezebilirsiniz. 

“Gençlik Otobüsü” projemizin katılım şartları aşağıdaki şekildedir.

MADDE 1:
Gençlik Otobüsü projemizde sizden hiç bir şekilde katılım ücreti, kapora veya herhangi bir ücret istemez. Hiç kimse sizden herhangi bir banka hesabına para yatırmanızı da istemez. Lütfen projemizin ismini kullanarak sizi dolandırmaya çalışan kişilere karşı dikkatli olunuz.


MADDE 2:
“Gençlik Otobüsü” projemize sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 18-35 yaş aralığında olan kişiler katılabilirler. Projemize başvuruda Öğrenci olma özelliği ve yabancı dil şartı yoktur.

MADDE 3:
Gençlik Otobüsü projemize katılmak için “Gençlik Otobüsü Genç Kart” sahibi olmanız gerekmektedir.
“Gençlik Otobüsü Genç Kart”ınızı başvuru sayfamız üzerinden satın alabilirsiniz. ( “Genç Kart” bundan sonraki tüm süreçlerde sizlere çeşitli marka ve firmalardan indirimler sunmak amacıyla oluşturulmuş gençlik fırsat kartıdır. İndirimler için web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızı sürekli takip ediniz. )

MADDE 4:
Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapmak isteyen tüm katılımcı adayları web sitemiz üzerinden başvuru profili oluşturup başvurularını onaya göndermeleri gerekmektedir. ( Başvurunuzu gerçekleştirmek için lütfen “Nasıl Başvuru Yapılır” bölümünü dikkatlice inceleyiniz. ) Onaya gönderilen tüm başvurular genel koordinatör tarafından incelenerek ön elemeye tabi tutulmaktadır. Yapılan ön eleme sonucunda en az 1.500 en fazla 6.000 kişi seçilmektedir. Ön elemeyi geçen tüm başvuru sahiplerinin İnstagram hesaplarını açık hale getirmeleri ve @genclikotobusu @gogenckart @mcdokunulmaz @mcdgenclikajansi İnstagram hesaplarımızı takip etmeleri mecburidir.

MADDE 5:
Ön elemeyi geçen başvuru sahipleri ise İstanbul’da düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısına davet edileceklerdir. Bu bilgilendirme toplantısı sonrasında ise katılımcı adaylar 1 ila 3 dakika arasında bir video çekerek “Sizi Neden Seçelim” “Gençlik Otobüsü Projesine Ne Katacaksınız” “Gençlik Otobüsü Sizin için Ne Anlam İfade Ediyor” sorularını cevaplayacaklardır. Video eleme sonucunda 100 kişi seçilecektir. Video elemesini geçen başvuru sahipleri ise, 25 kişilik gruplar halinde özel bir mülakata tabi tutulacaklardır. Mülakatı geçen kişiler ise “Gençlik Otobüsü” projemize katılmaya hak kazanacaklardır. Tüm bu eleme süreçlerinde başarılı olmak için “Gençlik Dünyası” sitemizi aktif olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

MADDE 6:
Başvuru ön eleme sonuçları Başvuru yapılan ilgili ay bittikten sonra bir sonraki ayın ilk haftasında açıklanmaktadır. Örnek olarak Eylül ayında başvuru yaptıysanız başvurunuz en geç Ekim ayının 5 inde açıklanır. Bu nedenle başvuru durumunuzu başvuru yaptığınız aydan sonraki ayın ilk beş gününden sonra sorgulama yapınız. ( Öncesinde sorgulama yaptığınız taktirde kullanıcı bulunamadı yanıtını alırsınız. ) Başvurunuzun kabül edilip edilmediğini ana sayfamızda yer alan “Gençlik Otobüsü Başvuru Sorgulama” bölümünden TC kimlik numaranızı yazarak sorgulayabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında veya reddedildiğinde size herhangi bir mail gönderilmez. Başvurunuzla ilgili tüm süreci web sitemizden kendiniz takip etmek zorundasınız. Not: Son başvuru tarihi 25 Nisan olduğu için Nisan ayında yapılan başvurular günlük olarak açıklanmaktadır. 25 Nisan’dan sonra yapılan başvurular bir sonraki yıl için geçerli olmaktadır.

MADDE 7:
Başvurunuz onaylandıktan sonra yapmanız gereken ise Gençlik Dünyası sitemizde oluşturulan “Gençlik Otobüsü 2024 Bilgilendirme Toplantısı Grubu”na katılarak duyuruları takip etmek ve bilgilendirme toplantısına davet edilmeyi beklemektir.

MADDE 8:
Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan kişiler İnstagram, Tiktok, Twitter ve Youtube sosyal medya hesaplarından en az bir tanesini kullanıyor olmak zorundadırlar.Gençlik Otobüsü projemize başvuru yapan ve ön elemeyi geçen herkes projemize ait İnstagram, Twitter ve Youtube hesaplarımızı takip etmek ve projemize ait görsel ve afişlerimizi farklı zamanlarda İnstagram hesaplarından en az 3 story paylaşmak ve profillerinde Gençlik Otobüsü öne çıkanı oluşturmak ve paylaşılan storyleri öne çıkana eklemek zorundadırlar. Sosyal medya paylaşımları seçim kriterlerinin %25 ini oluşturmaktadır.

MADDE 9:
Başvurunuz onaylandığında, profilinizde isminizin yanında Gençlik Otobüsü logo işareti yer alır. Eğer başvurunuz onay bekliyorsa, başvurunuz değerlendirme aşamasında demektir. Eğer başvurunuz reddedilmişse başvuru profilinizi güncelleyerek yeniden onaya gönderebilirsiniz.

MADDE 10:
“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında 22 günde toplamda 11 ülke 17 şehir gezilecektir. 2019 yılı itibariyle “Gençlik Otobüsü VIP” uygulamasına geçilmiş olup projemizi VIP araçla gerçekleştiriyoruz. Hem ülkemizin içinde bulunmuş olduğu ekonomi hemde Euro kurundaki artış nedeniyle 2024 yılında projemize sağlayacağımız sponsorluklar çerçevesinde en az 6 kişi en fazla 12 kişi seçilecektir.

MADDE 11:
“Gençlik Otobüsü 14″ projemiz 09.08.2024 – 01.09.2024 Tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

MADDE 12:
“Gençlik Otobüsü” projemiz toplamda 22 gün sürecek olup 17 gece otel konaklaması yapılacaktır. 

MADDE 13:
“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında Bulgaristan (Sofya), Romanya (Bükreş), Macaristan (Budapeşte), Avusturya (Viyana), Çek Cumhuriyeti (Prag), Almanya (Berlin, Füssen), Hollanda (Amsterdam), Belçika (Brüksel), Fransa (Paris), İtalya (Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Bari) Vatikan (Vatikan), Yunanistan (İgoumenitsa, Selanik), ülkeleri ve şehirleri ziyaret edilecektir.

MADDE 14:
Proje ile ilgili tüm detaylar Gençlik Otobüsü bilgilendirme toplantısında katılımcı adaylara aktarılacaktır.

MADDE 15:
Bilgilendirme toplantısına, başvurusu onaylanıp ön elemeyi geçen tüm başvuru sahiplerinin katılımı zorunludur. Bilgilendirme toplantısı tek gün sürecek olup şehir dışından katılacak olan kişiler aynı gün içerisinde gelip dönebilirler. Bilgilendirme toplantısına şehir dışından katılacak kişilerin masrafları kendileri tarafından karşılanacaktır.

MADDE 16:
Gençlik Otobüsü 14 projemizin başvuruları 25 Nisan 2024 saat 23:59 da sona erecektir.

MADDE 17:
Lütfen başvuru yapmadan önce genel bilgiler bölümünü dikkatlice okuyunuz.

MADDE 18:
MCD Gençlik Ajansı, “Gençlik Otobüsü” projesinin tüm şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir ve bu hakkını saklı tutar.

İlginize teşekkür ederiz.