Gençlik Otobüsü Rotası Fransa Paris Cannes Nice

Paris'te gezilecek yerler

Eiffel Tower:

Paris’e geldiğinizde gezmeniz gereken yerlerin başında Eiffel Tower yer alır. Buraya geldiğinizde yapının ihtişamına hayran kalacak ve buradan ayrılamayacaksınız. 

Paris
Eiffel Tower
Paris
Paris Dünya'nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir.
Previous slide
Next slide

Sacre-Couer

Paris’in en yüksek tepesi olan Mortmante tepesi’nde bulunan Sacre Coeur Bazilikası – Basilique du Sacré-Coeur de Montmartre, şehrin en güzel kiliselerinden biri. Disneyland’taki Walt Disney Şatosu gibi bir görünüme sahip olan bu yapı, Paris’e hakim bir noktaya yerleştirilmiş, hoş mimarisi ve bembeyaz rengiyle tepenin yeşilliği ve göğün maviliği arasında büyüleyici bir görüntü veriyor.

Sacré-Cœur
Paris'in en görkemli yapılarından biride Sacré-Cœur'dur.
Previous slide
Next slide

Eiffel Tower

Eiffel Kulesi, Pariste’ki en görkemli yapıdır. Tüm dünyada Fransa’nın sembolü haline gelmiştir. Adını inşa ettiren firma olan Gustave Eiffel’den almıştır. Yılda ortalama 6 milyon turistin ziyaret ettiği kulenin 2020 yılına kadar olan ziyaretçi sayısı yaklaşık 240 milyon olduğu söylenmektedir. Paris’e gelipte Eiffel Tower ziyaret etmeyen turist yoktur. Eiffel Tower tüm Dünya’da  genelinde herkes tarafından bilinen nadir yapılardandır.

Previous slide
Next slide

Paris'te gezilecek yerler

Bu şehre geldiğinizde aşık olacak ve bu şehirden ayrılmak istemeyeceksiniz. İşin iyi tarafı her yıl Paris’e gelmek isteyeceksiniz.

Previous slide
Next slide

Şanzelize - Champs-Élysées

Şanzelize Caddesi veya Şanzelize Bulvarı, Fransa’nın başkenti Paris’in ünlü bir caddesidir. Paris’in en güzel caddesi olarak gösterilmektedir ve Fransızlar aralarında dünyanın en güzel bulvarı diye hitap ederler. Adını Yunan mitolojisinde cennet olarak gösterilen Elysion ovalarından almıştır. Cadde boyunca dünyaca ünlü bir çok marka yeralmaktadır.

Previous slide
Next slide

Notre Dame Katedrali

Dünya çapında üne kavuşmuş olan bu katedral Paris’te sen nehri üzerinde yer alır Eiffel’den daha çok turist ağırladığı söylenir. Gotik mimariye sahip Notre Dame Katedrali tüm dinlere mensup insanların ziyaret ettiği bir yapıdır. Ülkemizde de Notre Dame’ın kamburu adıyla bilinen roman bu katedral için yazılmıştır.

Notre Dame
Previous slide
Next slide